Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Tu poznasz więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – potrzebne informacje oraz mapy

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odnajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także hotele, pensjonaty i kempingi zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co więcej, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar lokalnego folkloru.

Serwis o zabytkach Małopolski dba także o zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Wyjątkowo przydatny dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego