Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Pod tym adresem znajdziesz profesjonalistę, który poradzi sobie z zainfekowanym WordPressem.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i stroninternetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny malware, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Teksty zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może witryna wysyła wiadomości-śmieci? To raptem kilka z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest bezzwłoczna reakcja w celu usunięcia źródła infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić fachowcom od tego typu zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą pełny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko kolejnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują także niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Okresowe uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, bowiem naprawa wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]