Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Więcej szczegółów o WP security.

WordPress, opracowany w głównej mierze jako platforma blogowa, ekspresowo stał się niezwykle popularnym CMS-em. Ponieważ bez problemów można przyswoić sobie podstawy jego obsługi, a jednocześnie jest bardzo szybki, używa się go obecnie do projektowania wymyślnych stron i sklepów internetowych. Niemniej jednak ten CMS może być przyczyną przykrych niespodzianek, zatem istotną i konieczną usługą staje się opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Opieka nad stroną WordPress – nie lekceważ okresowej instalacji nowych edycji CMS-a

Utrzymanie strony na obowiązującej wersji systemu zarządzania treścią jest bezspornie podstawą jej bezpieczeństwa. Raz za razem jednak podmioty po postawieniu strony zaniedbują cykliczne wdrażanie kolejnych wersji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych wtyczek, przez co narażają stronę na infekcję przez wirusy bądź ataki hakerów. Ponadto, pomimo iż WordPress jest bardzo prostym systemem zarządzania treścią, jego aktualizowanie może skutkować nieprzewidzianymi trudnościami z poprawnym działaniem sklepu czy strony. Z tej przyczyny istotne jest, aby działanie to realizował zawsze ktoś biegły w WordPressie, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału technicznego, rekomenduje się polecić opiekę nad stroną internetową zewnętrznemu znawcy.

Do kogo adresowana jest pomoc w zakresie opieki technicznej nad stroną www?

Usługa opieki technicznej nad stroną internetową to oferta kierowana w głównej mierze do odbiorców biznesowych, tak małych jak i większych przedsiębiorstw, którym zależy na sprawnym i trwałym działaniu ich strony firmowej oraz zabezpieczeniu jej zasobów i baz danych. Oferta ta pomocna jest także freelancerom oraz blogerom utrzymującym prywatne strony internetowe. W podstawowym dostępnym pakiecie zawarta wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, eliminacja następstw działania malware i przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W wyższych pakietach oferowane są także przeróżnego typu monitoringi (przykładowo logowań użytkowników, zmian wtyczek i zmian treści).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]