Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Uszczelnianie okien PCV - usługa na miarę waszych potrzeb.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]