Twoje włosy są przerzedzone lub łysiejesz? Zdecyduj się na tatuaż włosów

Tutaj uzyskasz szczegółowe wiadomości o mikropigmentacji skóry głowy.

Wypadanie włosów spowodowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć rozmaitych sfer ciała. Niemniej jednak jeśli łysienie dotyka głowy, czyli miejsca które cały czas pozostaje na widoku i które ciężko ukryć przed wzrokiem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia samooceny i negatywnie wpłynąć na percepcja swojego ciała.

Medyczne oraz behawioralne powody wypadania włosów

Włosy wypadają nam regularnie. Codziennie tracimy ich na ogół około 100 sztuk i jest to liczba, której z reguły nie zauważamy. Dużo faktorów może jednakże znacznie nasilić proces wypadania włosów. Utrata włosów może mieć podłoże medyczne, jak np. łysienie androgenowe albo plackowate, lecz tak samo poważny wpływ na jego eskalację mają nasze własne przyzwyczajenia. Łysienie może być rezultatem kiepskiego odżywiania się, nieprawidłowo albo zbyt często wykonywanego farbowania i rozjaśniania włosów, jak również niewłaściwa ich pielęgnacja. Spory wpływ na włosy ma też stres, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres prowadzi do łysienia na tle nerwowym, a w wielu sytuacjach prowadzi wręcz do tego, iż osoba odruchowo sama skubie włoski z podbródka albo głowy i w efekcie uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” głowy tuszuje następstwa łysienia

Transplantacja umożliwia odtworzenie włosów po pełnym ich wypadnięciu, a także leczenie rzadkich włosów. Taki zabieg jednak łączy się w wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Lecz istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na tuszowaniu ubytków we włosach poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który imituje nieznacznie odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku rzadkich włosów uzyskuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkiem wyłysiałej głowie – efekt krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest właściwie niezauważalny i jest to możliwe do wykrycia zwykle jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Warto wspomnieć, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje wyrośnięcia nowych włosów. Natomiast pigment z powodu regeneracji skóry sukcesywnie blaknie i z reguły po roku konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]