Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Jeżeli potrzebujesz zlecić regulację okien Warszawa, skieruj się na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]