Psychologiczne badania wysokościowe i ich znaczenie

Zleć badania wysokościowe Bielsko.

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma zbyt dobrego zdania. Wielu z nas sądzi, że zajmuje się jedynie zgłębianiem relacji swoich pacjentów z innymi ludźmi. Jak się jednak okazuje, wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy ocenianiu predyspozycji do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są m.in w stosunku do osób planujących pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe w zasadzie w niczym nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy inteligencji, temperamentu, osobowościowe. Ich istotnym uzupełnieniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi szybkość reakcji i zdolność do koncentracji uwagi. Dzięki testom aparaturowym jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak aparat krzyżowy, stereometr oraz wirometr. To proste urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują również wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Zatajanie informacji nikomu nie pomoże.

Badania wysokościowe – kto może je wykonywać?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do przeprowadzania tego rodzaju badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o obowiązku ich używania zdecydował okulista.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]