Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Więcej o utylizacji starych mebli Kraków na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych przyczyn. Zwykle chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na poddasze, żeby nie zajmowały przestrzeni domu. Kłopot jednak w tym, iż po wielu latach również w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i mieszkania.

Odbiór mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak połamane meble, sprzęty elektroniczne, części ram okien czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu nowych biurek, stołów lub półek.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]