Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie prześwitów na drzwi, okna i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź drewnianych desek, która po zdemontowaniu może zostać użytkowana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się więc na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się z metalu, sklejki bądź drewna, a także łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Zazwyczaj jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę spajają narożniki, głowice ze aluminium lub stali, belki i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy się to opłaci?

Firmy często parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować jeden obiekt czy zespołów, które zwykle oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo mądrzejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]