Projekty domów góralskich i drewnianych

Szukasz domów góralskich? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy murowane. Obecnie na szczęście zaobserwować można to, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak wiele atutów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością styl – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Istotne jest również to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są budowane tylko z naturalnych materiałów. Drewno może też absorbować fale wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające podhalańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Nie zapominajmy, że na komfort życia w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według jakiego został wybudowany. Z tego względu decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Ważne jest, aby w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]