Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Dowiedz się, gdzie kupić podpory Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]