Pergola tarasowa – solidne i estetyczne zadaszenia zewnętrzne

Jeśli szukasz pergoli lamelowej w Warszawie, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Posiadasz swój dom z ogrodem i chcesz wydajnie zaplanować tę przestrzeń, by stała się maksymalnie przydatna? Zamierzasz przebywać jak najwięcej czasu poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Propozycją dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość korzystać z takiego relaksu niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Pergola tarasowa – szerokie możliwości dobrania koloru poszycia i wielkości

Pergole mogą być zabudową stałą albo mobilną, czyli składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, aczkolwiek osoby prywatne z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany budynku tworzy kryty taras, co nierzadko wyraźnie powiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe ochrania mieszkańców oraz ustawione pod nim obiekty przed deszczem oraz promieniami słońca. Większość obecnych na rynku modeli pergoli da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielny element zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Należy wspomnieć, iż niektóre projekty zadaszenia tarasowego można założyć też w przestrzeni pomiędzy dwiema ścianami. Dzisiaj pergole tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i wytrzymałych stali nierdzewnej oraz aluminium. Pergole w pełni zbudowane z drewna są już rzadkością.

Najlepsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają niezwykle szerokie możliwości dobrania ich pod kątem kubatury oraz rodzaju i koloru poszycia. Osoby nadzwyczaj wymagające bez przeszkód znajdą też zadaszenia wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie LED, efektywne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, choć nadal sprzedawane są pergole ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać typ zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Osoby, które zdecydowały się na budowę pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego lub lamelowego. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując tą drogą natężenie promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź całkowicie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć albo zamknąć, ewentualnie pozostawić je w części odsłonięte. Oba te rozwiązania znakomicie działają, zatem wybór którejś z tych opcji zależy już całkowicie od preferencji klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Nasze dane:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]