
Zainteresowany okna skrzynkowe producent? Skieruj się tu.
Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w tego typu, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto przy tym zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?
Jak zbudowane są okna skrzynkowe?
Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często podzielone są na cztery elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i kiedyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – między innymi chatach z czerwonej cegły.
Okna skrzynkowe – materiały
Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być zrobione z właściwego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę czy dąb, jednak ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na wpływ wody, powietrza i skrajnych mrozów.
Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]