Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Sprawdź, kto oferuje budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne też w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]