Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]