Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Dowiedz się więcej o belkach na relingi zintegrowane na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem posiada opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]