Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Jeśli chcesz zamówić czapsy skórzane, skieruj się na ten adres.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]