Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Sprawdź, gdzie zamówić shuttersy na okna, wejdź na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zwykle decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można łatwo je ułożyć pod rozmaitymi kątami, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z PCV, płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno w kinie lub w telewizji, bowiem tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Praktyczne funkcje wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają również zastosowanie. Z ich sprawą można regulować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nader wytworny wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Należy także zaakcentować, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez użycia sznurów, co właściciele psotliwych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać dyndające łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]