Listwy podłogowe a styl pomieszczenia – jakie wybrać?

Znajdź listwy podłogowe.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]