Gdzie używa się kombinezonów i fartuchów ochronnych?

Szukasz fartucha ochronnego? Wejdź na https://globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.

W wielu branżach przemysłu środowisko pracy pełne jest różnorodnych czynników, które narażają pracowników na uszczerbek na zdrowiu. W szeregu przypadków samo dostarczenie im rękawiczek i czapek ochronnych nie jest wystarczające – niezbędna jest osłona większej powierzchni, a czasem i całego ciała. Taki stopień protekcji mogą zapewnić tylko kombinezony i fartuchy ochronne.

Fartuchy ochronne – osłaniają ciało i zapobiegają ubrudzeniu odzieży

Można mniemać, iż tak rozległa ochrona ciała jest nieczęsto niezbędna, a to nieprawda. Statystyczny Polak z reguły zazwyczaj nie odwiedza miejsc, w których pracownicy muszą ubierać się w kombinezony zasłaniające w pełni ciało, a takie przypadki widzi raczej w telewizji. Tymczasem taka odzież ochronna stosowana jest na co dzień wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać rygorystyczne normy, dlatego noszą ją m.in. fryzjerzy oraz kosmetyczki, którzy zazwyczaj korzystają z lekkich jednorazowych fartuchów ochronnych czy kadra linii produkcyjnych w przemyśle żywnościowym, którzy w ten sposób ochraniają swoje ubranie przed zachlapaniem, ale również zmniejszają możliwość przeniesienia włókien z ich garderoby na produkowaną żywność. Kombinezony oraz fartuchy ochronne są wręcz obowiązkowe w medycynie – gabinety medyczne, szpitale i ambulatoria nie mogłyby bezpiecznie prowadzić działalności bez tego akcesorium.

Typy kombinezonów i fartuchów ochronnych

W ofercie producentów ubrań BHP dostępne są fartuchy oraz kombinezony zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Zazwyczaj posiadają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które zapobiegają ich zawijaniu się, co wyraźnie podnosi komfort pracy. Jednorazowe artykuły ochronne są przydatne w tych branżach, gdzie wymagane jest utrzymanie higieny przy równoległym wyeliminowaniu styczności z produktami chemicznymi, jak przykładowo detergenty lub wybielacze. Korzystanie z takich kombinezonów i fartuchów, choć można ich użyć tylko raz, na ogół nie generuje wysokich kosztów. W dużych fabrykach do ich wydzielania pracownikom można zamontować wygodne w użyciu dyspensery rolkowe.

Z czego robione są kombinezony i fartuchy ochronne? Głównie z polipropylenu, a konkretniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. To tworzywo za sprawą swojej włóknistej struktury pozwala na swobodną cyrkulację powietrza oraz absorbuje pot, zatem nie wyzwala dyskomfortu. Z kolei do artykułów foliowych wykorzystuje się folie z polietylenu (z PE, LDPE lub CPE).

Nasze dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]