Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Dowiedz się więcej o shuttersach na https://skyshutters.pl.

Planując aranżację pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach bądź w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż sporadycznie, ale gros osób z pewnością kina lub telewizji, ponieważ tego typu okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Australii.

Zalety wewnętrznych okiennic typu shutters

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one również zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy także zaznaczyć, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy linek, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]