Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Zamów blachodachówkę.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę wytrzymałe.

Blachy dachowe – cechy i zalety

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach powinno się kupować w przetestowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08