Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Sprawdź, gdzie zamówić maszynę do drenażu limfatycznego, wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Jest sporo powodów do wypróbowania presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]