Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Dowiedz się, gdzie kupić antenę telewizyjną.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się też świetną wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Warto pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]