Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Uzyskaj rzetelną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na stałe, a ich właściciele często nie umieją właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy ekspertom ds. księgowości, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole US nie skończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cenami – dziwnie niskie ceny obsługi często oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]