Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak działa mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie spływu należności – atuty mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i Bank Pekao) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]