Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Kliknij tu po więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po górskie szczyty to cel dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów zachęcają przede wszystkim malownicze widoki, kurczące się już lodowce, a także sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się również wyposażyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]