Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Shishapangmy i Everestu

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]