Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Skieruj się tutaj jeżeli jesteś zainteresowany najciekawszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się ogromną różnorodnością geograficzną naturalną oraz ładnymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odszukamy tu również takie szlaki rowerowe, które są kłopotliwe technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wtrącić o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze krajobrazy są pamiętne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ślicznych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest wspaniała powierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz atrakcyjna natura, lecz także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.