Gdzie wybrać się na skitury?

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę skitur w rozsądnej cenie.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam przeważnie tylko po to, aby oddać się szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w górskim domku i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, jednak przynoszących sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Chcesz upewnić się, że poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]