Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie trekkingu górskiego? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mają różne formy. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]