
Korekcja starczowzroczności. Uzyskaj więcej informacji.
Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość czytania książek, pisania, korzystania z smartfona lub notebooka, a także podejmowania szeregu innych aktywności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka lub jej zupełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, jednak rodzi to pewne trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, natomiast modele progresywne są w większości wypadków drogie. Lepszym rozwiązaniem może być więc pozbycie się presbiopii dzięki zabiegowi.
Leczenie presbiopii. Czemu jest konieczne?
Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu komplikacji przy wykonywaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Osoby dotknięte tą chorobą (warto zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze oznaki starczowzroczności manifestują się niedługo czterdziestce) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość przeczytania etykiety artykułu) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Ponadto, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Należy też pamiętać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następujące dwa lata przynoszą najczęściej osłabienie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – jakie techniki są możliwe?
Oprócz korekcji z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność korzystania z okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, by w trakcie pojedynczego zabiegu całkowicie usunąć wadę w obu oczach.
Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]