O leczeniu falą uderzeniową

Kliknij tutaj po więcej informacji o wyposażenie terapia falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak ostroga piętowa, tzw. łokieć tenisisty, bóle w okolicy bioder czy zapalenie ścięgien. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak to działa?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na prowadzenie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]