Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej, odnajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka osób w starszym wieku i kategorycznie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach doświadczeni okuliści oferują nowoczesne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.

Otyłość i inne możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy wyraźnie. AMD jest dolegliwością, która objawia się deformacją obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Ze zwyrodnieniem plamki żółtej borykają się przede wszystkim osoby po 50. roku życia, ale zespół przyczyn choroby nie został w dalszym ciągu w pełni zidentyfikowany. Przypuszcza się jednakże, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – jak np. nadmierna ekspozycja na światło UV czy uzależnienie od papierosów, otyłość. Wpływ mogą mieć również uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe choroby występujące symultanicznie, np. cukrzyca bądź hipertonia. Nowoczesna medycyna wypracowała jednakże skuteczne techniki leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT działa na zmienione komórki gałki ocznej i zarazem nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka a więc może być wykonywana u wielu grup pacjentów zagrożonych wadą lub całkowitą utratą wzroku. Technologia laserowa aktywuje komórki do regeneracji i powstrzymuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Zanim okulista przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa zaledwie parę minut.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]