Działanie aparatów do magnetoterapii

Więcej informacji o magnetoterapia aparat znajdziesz tutaj.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]