Badania psychologiczne operatorów

Dowiedz się, kto oferuje badania operatorów Bielsko.

Są niezbędne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy dana osoba może podjąć pracę jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć sporo badanych się ich boi, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?

Początek badania operatorów

Na początku badania kandydat otrzymuje opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w różnych, zwykle trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie potrafił stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz ocenić jego inteligencję i zdolności społeczne. Zawartość ankiety jest zależna od zawodu kandydata. Ta część badania operatorów często powoduje ogromny niepokój, ale jej przejście rzadko okazuje się trudne.

Koniec badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych przyrządów. Poszczególne zadania badają takie cechy jak refleks lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że w niektórych sytuacjach ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia albo badanie udowodni, że przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – jeśli przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]