Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jeśli chcesz zamówić tabliczki informacyjne, skieruj się na tę stronę.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady pracy, szkoły, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że z łatwością znajdziemy np. urząd miasta. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To wielka grupa tabliczek, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w ogromnych wieżowcach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami referatów. To sprawia, że szybko wyszukamy na przykład referat obsługi klienta czy wydział księgowy. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o zasadach reanimacji

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie akty normatywne. Informują gdzie są wyjścia ewakuacyjne, wyznaczają pomieszczenia dla palących, komunikują o regułach używania wind w trakcie pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (takich jak PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]