Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Kurs Photoshop - sprawdź informacje o ofercie na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest dużo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie artystów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, temperą lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie pod okiem instruktora

Na ogół lekcje digital paintingu odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania i ważne metody korzystania z pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]