Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Food pairing. Więcej informacji na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/.

Choć przywykliśmy do szablonowych kombinacji smaków, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka absolutnie do siebie nie pasują, nie może przynieść intrygujących i, co najważniejsze, pysznych efektów. Dowiadujemy się o tym coraz częściej. Silny wpływ na nasz smak miało bezsprzecznie otworzenie się na obce tradycje kulinarne, a także pojawienie się na rynku nieobecnych dotychczas w naszym kraju produktów spożywczych. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi nikogo już nie dziwi. Osoby, które rozsmakowały się w tych niespotykanych fuzjach smakowych często inicjują własne eksperymenty i na własną rękę szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. Aby te jednakże dały spodziewane skutki, trzeba przedtem wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – mieszanie aromatów w harmonijną, nieprzeciętną całość

Chcąc, aby nasze kulinarne przygody faktycznie były źródłem uniesień oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych doznań, warto postępować zgodnie z kanonami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są jedynie instrukcjami, o których powinno się pamiętać, aby smaki mieszają się w niezwykłą, a jednak zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kategorycznie od siebie odmienne. Wszystkie reguły food pairingu są tymczasem bardzo przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości danych substancji w używanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, lecz także o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do zabaw z food pairingiem wymagane są duża wyobraźnia i wyczucie, jednak to nie one okazują się najistotniejsze. Dużo bardziej jest istotna znajomość zawartości różnorodnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Z tej przyczyny świetną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez wykwalifikowanego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się podstawową wiedzą trwa na ogół kilka godzin.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]