Srebrne wisiorki

Znajdź srebrne wisiorki na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą i dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.