Pierścionki z ametystami

Szukasz ametystów? Sprawdź www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.