Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz podłogi drewniane.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odstawić je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]