Meble potrzebne w każdym domu – o stoliku kawowym

nowoczesny stolik kawowy

Stolik kawowy jest lubianym meblem, z którego wciąż korzysta się w większości naszych domów, choć niekiedy zdarza się, iż niektórzy architekci wnętrz niekiedy nie wykorzystują go w swoich aranżacjach. Nie powinno to dziwić, bo mebel ten łączy w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Wykorzystanie stolika kawowego

Polacy sporą część dnia przebywają w salonie. Tutaj wypoczywamy, czytamy, oglądamy filmy, przyjmujemy gości i tu nierzadko także spożywamy posiłki. Naturalne jest zatem, iż meble zastosowane w salonie powinny tworzyć przestrzeń, która jest przytulna, ale która równolegle nie pozbawia jej użyteczności. Stolik kawowy, jak wskazuje sama nazwa, służy głównie jako mebel, na którym stawiamy kubki z herbatą czy kawą i przekąski, wtedy gdy zapraszamy gości, ale też kiedy odprężamy się z rodziną. Inne zastosowanie stolika kawowego to miejsce przechowywania małych urządzeń oraz przedmiotów, po które często sięgamy, przykładowo tabletu, pilota do telewizora, chusteczek higienicznych lub czasopism, które właśnie czytamy. Jest to również punkt, gdzie można po prostu postawić drobne dekoracje, jak tealighty lub misę z suszonymi kwiatami.

Designerskie stoliki kawowe – znajdziesz do dowolnego stylu wnętrza aranżacji

Mimo swoich licznych zastosowań stolik kawowy powinien być w do pewnego stopnia niewidoczny, czyli prawidłowo dopasowany w aranżację pomieszczenia. Jest to na ogół niewysoki mebel – ma przeważnie 40-50 centymetrów wysokości, bowiem nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale także postawione na nim kubki z napojami i rzeczy muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z niego korzystają. Współczesne designerskie stoliki kawowe wytwarzane w atelier uznanych projektantów doskonale godzą w sobie rolę użytkową oraz dekoracyjną. Wachlarz kształtów tych stolików kawowych powoduje, iż kupujący bez trudu trafi na model nadający się do stylu skandynawskiego, vintage czy do industrialnego loftu. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z drewna, co gwarantuje, że będą nie tylko pięknie wyglądać, ale będą również wytrzymałe.

Nasze dane:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]